четвер, 28 лютого 2019 р.

Небесні Янголи


20 лютого колектив Золотковицької ЗОШ І-ІІ ступенів Мостиського району відзначив День Героїв Небесної Сотні – на знак ушанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, права й свободу людини.
Учні 6-9 класів разом із учителем Зубик Н.В. підготували та провели годину пам’яті «Небесне військо Янголів». Хвилиною мовчання школярі вшанували загиблих за честь і свободу України. Переглянули відео сюжети Майдану 2013-2014 років, інсценізували події на барикадах. Помолилися за душі Героїв, що відійшли у вічність. Метою заходу було не тільки бажання нагадати про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховання патріотичної свідомості, любові до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України. Нехай світла й вічна пам'ять буде Героям Європейського Майдану. Їхні світлі душі зробили нас дужчими і сміливішими. Школярі приєдналися до Всеукраїнського флеш-мобу «Паперові янголи».  







День рідної мови


Щороку 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. День, який змушує кожного знову і знову замислитись над тим, яку величезну роль у житті відіграє рідне слово. Надзвичайно яскравий і цікавий урок рідної мови «Мова - душа народу» відбувся в Золотковицькій ЗОШ І-ІІ ступенів, що на Мостищині.  Учитель української мови та літератури Галишак С.Я. розповіла дітям про витоки цього свята у світі та в Україні. Учні 9 класу підготували безліч емоційних віршів про рідну мову, співали ніжні українські пісні, розповідали гуморески і, в той же час, сумні рядки про трагічні сторінки становлення рідної мови .Вчитель підготувала ряд мовних конкурсів, зокрема: «Знавців українського слова», «Словниковий турнір», «Казкові словечка». Школярі добирали закінчення до прислів’їв, тлумачили фразеологізми, працювали редакторами, розгадували ребуси, складали власні вірші, переглянули презентацію «Мова – душа народу». Для випускного класу такі випробування це – одна зі сходинок до здачі державної підсумкової атестації. Усі завдання і конкурси стануть дітям у пригоді у майбутньому для складання іспитів, як вступних так і життєвих.






Ми – дослідники. Ми- винахідники


Ми – дослідники. Ми- винахідники. І це беззаперечно про учнів 1 класу Золотковицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мостиського району! Адже кожен з них постійно задає безліч питань: як? де? коли? чому?. Тому тема тижня усім дуже близька. Разом дізналися:

хто такі винахідники?
як розвивати в собі вміння дослідника?
як людина досліджує світ?
 Потім практично перевірили, чи є у них риси дослідників. На минулому тижні діти створювали вулкан з харчових продуктів, таким чином  спостерігали за «виверженням вулкану». В підсумку створили колективне панно , використовуючи техніку малювання мильними бульбашками.  Команди класу продемонстрували свої винахідницькі здібності на шкільному LEGO майданчику, спроектувавши транспорт, будівлі та техніку майбутнього. Школярі переконалися, що будь який винахід потребує часу, терпіння, спостережливості, постійної праці. Але результат вартує того, особливо, якщо приносить користь чи рятує життя.


Що таке булінг? Жертви й ініціатори булінгу


   Нещодавно  ОЗ «Крукеницький ЗЗСО І-ІІІст.» Мостиського району  практичним психологом та соціальним педагогом було проведено годину спілкування «Що таке булінг? Жертви й ініціатори булінгу». Метою заняття було розширити знання учнів про явище булінгу, причини його виникнення, виховувати повагу до оточуючих людей, формувати навички відповідальної поведінки та загальнолюдські цінності. Практичний психолог Шмигельська О.Ю. з учнями обговорила причини й наслідки булінгу. До уваги учнів соціальний педагог Лабойко С.М. представила тематичні ролики; учні висловили свої враження щодо побаченого і почутого, під кінець заняття учні спільно з вчителем образотворчого мистецтва Вінярчик Х.І. намалювали малюнки на дану тему.



Засідання педагогічної ради


 Відповідно до річного плану роботи Вовчищовицького НВК   Мостиського району 22  лютого 2019 року  проведено засідання педагогічної ради. На засіданні розглядались питання про емоційну нестійкість учнів 1 класу та психологічний супровід адаптації їх у школі, особистісно-соціальний та інтелектуальний розвиток учнів початкової школи в процесі оволодіння ключовими компетентностями у Новій Українській школі та була дана оцінка роботі вчителів, які атестуються ( Марко В.І., Полюга О.І., Проць Р.Г.). Атмосфера доброзичливості, співпраці, взаєморозуміння серед колег відчувалась при обговоренні усіх питань. Кожен педагог упевнений у тому, що педагогічна майстерність і творчість учителя виявляється у мистецтві взаємодії з учнями.  Професіоналізм педагога та входження його в інноваційний режим  роботи неможливі без  саморозвитку, самоосвіти, самовдосконалення.